Demir, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel maddelerden birisidir. Vücudunuza bu maddeyi yeterince alamıyorsanız veya bir diyete uymak durumundaysanız, beslenmenizi demir takviyeleriyle destekleyebilirsiniz.

Biz de sizin için piyasada bulunan en iyi demir takviyelerini inceleyip listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Fergon Iron Supplement

Basit ve oldukça etkili bir ürün olan Fergon Iron Supplement, kapsül formlu bir takviyedir. Her kapsülünde 27 mg demir barındıran ürünle günlük demir ihtiyacınızın belli bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Bayer tarafından üretilen bu ürün, demir glukonat formülüne sahip. Bu maddenin insan vücudu tarafından kolaylıkla sindirilebilen bir demir çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Demir eksikliği yaşıyorsanız, günlük beslenmenize bu takviyeyi ekleyebilirsiniz.


2Ferro-Sequels

Yüksek etkiye sahip bir demir takviyesine ihtiyaç duyuyorsanız, Ferro-Sequels’i tercih edebilirsiniz. Hassas midelere özel üretilen ve kapsüllerinin emilimi üst düzey olan ürünün sindirim ve salınımı da kolaydır.

Her kapsülde 50 mg demir içeren ürün, günlük vücudunuzun ihtiyaç duyduğu demir ihtiyacının yüzde 278’ini size sunar. Yüksek dozajı sebebiyle doktor kontrolünde kullanması tavsiye edilmektedir.


3Garden Life Vitamin Code Iron

C ve B12 vitaminleri, probiyotikler, folat gibi maddeler içeren Garden Life Vitamin Code ürünü en kapsamlı demir takviyelerinden birisi. Her porsiyonunda 22 mg demir içeren ürün, beslenmeye son derece zengin bir katkı sağlıyor.

İçeriğindeki C vitamini sayesinde demirin vücut tarafından emiliminin son derecek kolay olduğu ürün aynı zamanda glüten ve süt içermediği için vejetaryenler tarafından da tercih edilebilecek bir formüle sahip.


4Iron Plus

Doğal demir takviyelerinden bir tanesi olan Iron Plus, kolay sindirime yardımcı olan C vitamini, folik asit ve B vitaminlerini de içeriyor. Bu sayede kullanıcılarda daha olumlu sonuçlar ile daha az yan etkinin ortaya çıkmasını sağladığı belirtilen ürünün her bir tabletinde 25 mg demir bulunuyor. Hassas mideler için özel üretilen ürünün içeriğinde boya, koruyucu madde veya yaygın alerjen maddeler bulunmuyor.


5MegaFood Blood Builder

Demir takviyesinin yanı sıra enerji takviyesi de sunan MegaFood Blood Builder, her tabletinde 26 mg demir içeriyor. Aynı zamanda içeriğinde folat, C ve B12 vitaminleri de barındıran ürün, bu içerikleri sayesinde vücudunuzun demiri emmesini kolaylaştırıyor.

Ürünün formülünde yer verilen pancar, vücutta kan yapıcı bir etkinin oluşmasına yardımcı oluyor. Bu da daha zinde ve daha enerjik hissetmenizi sağlıyor. Sağlığınıza ve beslenmenize ekstra bir katkı olarak kullanmak için en ideal ürünlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.


6Nature’s Bounty Gentle Iron

Etkili, basit ve uygun fiyata sahip bir ürün arayanlar Nature’s Bounty Gentle Iron ürününü tercih edebilirler. Her kapsülünde 28 mg demir içeren bu ürün, demir eksikliği çekenler için iyi bir takviye olabilir. Demirin vücutta kolay emilmesini sağlamak için ürün C ve B12 vitaminlerinin yanı sıra folik asit de içeriyor.

Hassas mideler için özel olarak geliştirilen bir yapıya sahip olan ürün, içeriğinde demir glisinatına da bulunduruyor. Bu madde demirin sindirilmesi kolay bir formu olduğundan, sindirim sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilebilir.


7Nature’s Supreme Iron

Her kapsülünde 17 mg demir takviyesine sahip olan Nature’s Supreme Iron, bitkisel bazlı olarak tasarlanmış. Bu nedenle ayesinde vejetaryenlerin kullanması için de ideal demir takviyelerinin başında geliyor.

Minimum yan etkiye sahip olan ürünün özel formülü, ağızda metal tadın oluşmasını engelliyor. Bağışıklık sisteminizi ve kan dolaşımınızı olumlu yönde etkileyecek bu ürünü beslenmenize kolaylıkla ekleyebilirsiniz.


8Solgar Gentle Iron

Sindirimi oldukça kolay bir demir formu olan bisglisinat ile üretilen Solgar Gentle Iron, yaygın birçok alerjeni içermeyen bir yapıya sahip. Her kapsülünde 25 mg demir içeren ürünün yumuşak formu, sindirimini kolaylaştırıcı bir etki sunuyor.

Buğday, süt veya glüten gibi maddelerin yer verilmediği ürün birçok diyet için ek bir besin takviyesi olarak tercih edilebilir. Ürün, vejetaryenler tarafından da gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin