Yüksek meblağlar ödeyerek iPhone satın alanların en büyük korkularının başında telefonlarının kaybolması ya da çalınması geliyor. Bu tür istenmeyen durumlardan en az zararla kurtulmak için telefonunuza çalınma ya da kaybolma durumunda ulaşmanıza yardımcı olacak çeşitli uygulamaları kullanmanız geriyor. Biz de çalınan ya da kaybolan iPhone’ları bulmanıza olanak sağlayan en iyi uygulamaları listeledik. Alfabetik olarak yaptığımız listede uygulamaların puanları, kullanıcı yorumları ve indirme linklerini de bulabilirsiniz.

1Device Locator

Ailenizin, arkadaşlarınızın ya da kayıp telefonunuzun yerini öğrenebileceğiniz bir uygulama. Sınırsız sayıda cihazı izleyebilmeye olanak sağlayan uygulamada alarm, mesaj gönderme ve harita üzerinde cihazın konumunu görüntüleme gibi özellikler bulunuyor.

Puanı: 2,9

Geliştiricisi: eParty llc

Boyutu: 32 MB

Fiyatı: 2,99 $

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Oldukça basit bir uygulama. Web tarayıcısı üzerinden url yönlendirme özelliğiyle cihazın konumunu kolayca görebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri çok berbat ve hiç destek alamıyorum.


2Find My Friends

Asıl amacı aile üyelerinizi ve arkadaşlarınızı bulmak olan uygulamayı farklı şekilde kullanarak çalınan ya da kaybolan cihazınızı bulmak için de kullanabilirsiniz.

Geliştiricisi: Apple Inc.

Boyutu: 1.2 MB

Fiyatı: Ücretsiz

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Görseli düzenle

Çok basit ve kullanışlı bir program, tavsiye ederim.

Görseli düzenle

İşe yaramıyor, berbat, kullanmayın hiç tavsiye etmem.


3Find My iPhone

Apple’ın kendi uygulaması olan Find My iPhone ile cihazınızın bilinen son konumunu harita üzerinde görebilirsiniz. Uygulama ile iphone’u kilitleyen ve özel bir mesaj gösteren ‘Lost’ modunun yanı sıra uzaktan cihazı sıfırlayabilir ya da kilitleyebilirsiniz.

Geliştiricisi: Apple Inc.

Boyutu: 10,6 MB

Fiyatı: Ücretsiz

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Görseli düzenle

Bu muhteşem teknoloji için Apple’a teşekkür etmeliyim. AirPodumun yerini bu uygulama sayesinde buldum. Sadece AirPodunuz yerini göstermiyor, ses yayması için bir sinyal de gönderebiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim kullanın.

Görseli düzenle

Uygulamayı her açışımda tekrar giriş yapmamı istiyor, bu da kaybolması veya çalınması durumunda telefonumu bile takip etmediği anlamına geliyor.


4FoneHome

Uygulama ile çalınan ya da kaybolan telefonunuzu kolaylıkla bulabilirsiniz. Uygulama ile tek bir hesapla sınırsız sayıda cihazı da izleyebilirsiniz. Bunun yanında uygulama ile telefonu elinde bulunduran kişinin ön kamera ile fotoğrafını çekebilir ve yüksek sesli bir alarm da çalabilirsiniz.

Puanı: 3,6

Geliştiricisi: Appmosys LLC

Boyutu: 6.1 MB

Fiyatı: 2,99 $

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Görseli düzenle

Uygulama çok iyi çalışıyor ve istediğiniz zaman çok hassas şekilde lokasyonu gösteriyor. Tek can sıkıcı şey, gizli modda resim çekme kamerasını kullanabilmeniz için ürünlerini pazarlamanıza ve bir referans kaydı yaptırmanızı istiyor.

Görseli düzenle

Telefonuma indirdim ama düzgün kullanmanın bir yolunu bulamadım. Bu uygulamayı ev tabanlı bilgisayarım üzerinden görüntüleyemeyeceksem ne anladım?  Belki bir yerde hata yaptığımı düşünerek kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim ancak tekrar 2.99 $ ücret ödemeden bunu yapmam mümkün değil. Uygulamayı satın almayan ve indirmeyin, üzülürsünüz.


5Prey Find my Phone Tracker GPS

Çalınan ya da kaybolan iphone’nize ulaşmanızı sağlayan bir diğer üçüncü parti uygulama ise Prey Find my Phone Tracker GPS. Uygulama ile telefonu elinde tutan kişinin ön kamerayla fotoğrafını çekebilir, telefon bir alana girdiğinde ya da çıktığında uyarı alabilirsiniz.

Puanı: 4,6

Geliştiricisi: Prey, Inc.

Boyutu: 66.6 MB

Fiyatı: Ücretsiz

App Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Görseli düzenle

‘İphone’mı Bul’a ek olarak kesinlikle kullanılması gereken bir uygulama. Uygulama çok iyi çalışıyor ve umarım hiç kullanmak zorunda kalmam.

Görseli düzenle

İndirdiğimden beri telefonum rastgele kapanıyor, başlangıçta donuyor, kamera tamamen devre dışı kalıyor, hata uyarıları geliyor ve el feneri çalışmıyor. Uygulamayı kaldırdığımda bile bu sorunlar devam etti. Kesinlikle indirmeyin.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin