Fiyatlarıyla can yakan ancak performansıyla göz dolduran MacBook ürünlerini kullananların en büyük sorunlarının başında bağlantı portu yetersizliği geliyor.

Genel olarak MacBook’ların üzerinde 2 veya 4 adet Thunderbolt 3 bağlantısı bulunuyor ve bu çoğu kullanıcının isteklerini karşılamıyor. Bir çok kullanıcı USB-A ve USB-C bağlantı portlarına da ihtiyaç duyuyor. Bu noktada devreye USB çoklayıcılar giriyor.

Bir çok markanın MacBooklar için üretilmiş USB çoklayıcısı bulunuyor ancak bunlardan bazıları yüksek performanslarıyla ön plana çıkıyor. Biz de sizler için MacBook Pro’larda kullanılabilecek en iyi USB çoklayıcıları listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Belkin Thunderbolt 3 Express Dock HD

Belkin, 2 adet 4K ekranı aynı anda bağlamanıza ve 40 Gbps’ye kadar hızlı veri aktarımı yapmanıza olanak sağlıyor. 1 adet 5K ekranı da bağlayabileceğiniz Belkin’de 2 adet yerleşik Thunderbolt 3 bağlantı noktasına Mac’inizi ya da 5 adet ekstra Thunderbolt aygıtını aynı anda entegre edebilirsiniz.

Apple.com.tr Belkin Thunderbolt 3 Express Dock HD fiyatı: 2.990,00 TL


2CalDigit TS3

MacBook Pro USB çoklayıcıları arasında dikkat çeken bir ürün olan Caldigit TS3’ün üzerinde 3 adet ASB-A, 2 adet USB-C, 1 adet display port ve 1 adet HDMI port bulunuyor. Port çeşitliliği nedeniyle öne çıkan bir çoklayıcı olan CalDigit, 2.1A’ya varan gücü ile hızlı şarj özelliği de sağlıyor. Bu sayede çoklayıcı üzerinden iPhone ve iPad’lerinizi de şarj edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ürünün üzerinde bir adet ESATA portu yer alıyor.

Apple.com CalDigit TS3 fiyatı: 249,95 $


3Elgato Thunderbolt 3 Dock

Saniyede 40 GB işlem yapma kapasitesi bulunan Elgato’nun üzerinde 3 adet USB-A 3.0, 2 adet USB-C, 1 adet display port ve 1 adet gigabit Ethernet bağlantı noktası bulunuyor.

Ayrıca çoklayıcı, MacBook’unuzu 85 Watt gücü kadar şarj edebiliyor. Üzerinde 3.5 mm mikrofon ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan cihaz, 1 adet 5K ya da aynı anda 2 adet 4K bağlantı imkanı sağlıyor.

Hepsiburada Elgato Thunderbolt 3 Dock fiyatı: 2.522,35 TL


4Global Smart Home USB-C Hub

Rakiplerine göre çok daha uygun fiyatı bulunan Global Smart Home, diğer cihazlarda bulunan port çeşitliliğine sahip değil. Rakipleri gibi hızlı veri aktarımı özelliği bulunmayan cihaz üzerindeki USB-A portu ile farklı cihazları şarj edebiliyor. Üzerinde SD ve MicroSD bağlantı noktaları da bulunuyor.

Amazon.com Global Smart Home USB-C Hub fiyatı: 49.99 $


5OWC Thunderbolt 3 Dock

Rakiplerine göre daha kapsamlı bir cihaz olan OWC Thunderbolt’un üzerinde 13 adet bağlantı noktası bulunuyor. Dahili SD kart okuyucuya da sahip olan cihazın üzerinde 5 adet USB-A 3.1, 2 adet Thunderbolt 3, 1 adet optik ses çıkışı, 1 adet Gigabit Ethernet, 1 adet FireWire 800 ve 1 adet mini display port yer alıyor. OWC Thunderbolt ile aynı anda 2 adet 4K ekrana bağlanabilirsiniz.

Amazon.com OWC Thunderbolt 3 Dock Fiyatı: 294.88 $

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin