Android telefonların bir çoğunun aksine Apple, iPhone telefonlara yönelik yükseltilebilir hafıza desteği sunmuyor. Bu nedenle telefon hafızası dolan kullanıcılar genelde ya veri siliyor, ya bilgisayar ya da bulut tabanlı uygulamalara bu verileri aktarıyor ya da ek bir depolama alanı kullanma yolunu seçiyor.

Bir diğer yöntem ise iPhonelar için üretilen USB bellekler. iPhoneların lightning portlarına uyumlu olarak üretilen bu bellekler, taşıma kolaylığı nedeniyle istenilen her yerde kullanım imkanı sağlıyor. Peki iPhonenizdeki verileri depolamak için hangi USB belleği tercih etmek gerekiyor? Sizler için en iyi iPhone USB bellekleri listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1CFTech iPhone USB Bellek

Orta kısmında yer alan hareketli kapak sayesinde lightning ve USB bağlantısına ulaşılabilen belleğin altın, siyah ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor. 128 GB depolama alanı sunan CFTech video ve fotoğraflarınızı kolayca depolayabilmeniz için ücretsiz bir uygulamayla geliyor. Belleğe parola koruması atamak da mümkün.


2EATOP iPhone USB Bellek

Siyah, altın ve gümüş renk seçenekleri bulunan şık görünüme sahip bir model olan Eatop, lightning bağlantısına takılarak veri aktarmaya olanak sağlıyor. Bellek üzerindeki yer alan soketi öne doğru iterek lightning ucu, geriye doğru itilerek ise USB ucu çıkartılabiliyor. Yani belleği hem iPhonelarda hem de PC yada Maclerde kullanmak mümkün.


3GUORUI iPhone USB Bellek

64 GB dahili mikro SD kart belleğe sahip USB belleğe parola koruması koyulabiliyor. Belleğin orta kısmında bulunan soketi yukarıya doğru çektiğinizde lightning bağlantısı, alt tarafa doğru çektiğinizde ise USB bağlantısı ortaya çıkıyor. Guorui de iPhonelar için tercih edilebilecek bir model olduğunu söyleyelim.


4HooToo iPhone/ iPad USB Bellek

Tam gövde bir USB bellek olan HooToo, metal dış çerçeveye sahip olması nedeniyle dış etkilere karşı da koruma sağlıyor. USB belleğin alt kısmındaki kapak açıldığında lightning bağlantısı, üst tarafındaki kapak açıldığında ise USB bağlantısı kullanılabiliyor.


5iDiskk iPhone USB Bellek

Görselinden de anlaşılacağı üzere oldukça dayanıklı bir kasaya sahip bellekte alüminyum kaplama kullanılmış. Bu nedenle düşmelere ve darbelere karşı koruma sağlıyor. Üzerinde bir adet kontrol kapağı bulunan bellekte bu kapak açıldığında üst kısımda lightning, alt kısımda ise USB bağlantısı kullanılabiliyor. USB bağlantısının 2.0 olduğunu belirtmekte fayda var.


6Kimiandy iPhone USB Bellek

PC, iPhone, Mac, iPod ve android cihazlarda kullanılabilen bellek, ortada bulunan hareketli soketi sayesinde farklı portların kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Parmak izi ya da parola ile koruma altına alınabilen bellek, iPhonelar için tercih edilebilir USB bellek modelleri arasında yer alıyor.


7RAVPower iPhone USB Bellek

Tasarımsal olarak en dikkat çeken USB belleklerden bir tanesi olan RavPower’da USB üzerine eklenmiş kablo şeklinde tasarım bulunuyor. Kanca görüntülü bu yapısı nedeniyle çanta ve anahtarlık gibi yerlere takılıp taşınabilen USB bellekte bulunan fotoğrafları direk olarak Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından paylaşabildiğinizi de ekleyelim.


8SanDisk iXpand USB Bellek

Dahili ve harici hard diskler için bir çok seçeneği bulunan SanDisk, iPhonelar için de ürettiği bellekle dikkati çekiyor. Sandisk’in iXpand modeli PC, Mac ve iPhonelara uyumlu. Müzik ve film gibi multimedya öğeleri indirmeden bellek içinden direk oynatabiliyorsunuz. Ayrıca belleği telefonunuza taktığınızda kamera ile çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak yedekliyor. Belleğe parola koruması da atanabiliyor.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin