Yüksek fiyatlı olmasına karşın yoğun şekilde tercih edilen iPhone’ları ekran koruması olmadan kullanmak oldukça riskli. Ekran koruyucu olmadan kullanılan telefonlarda ekran camının kırılma riskinin yanı sıra ekranda oluşan kılcal çizikler de kullanıcıları son derece rahatsız ediyor.  Kullanıcılar iphone ekranlarını kırılma yada çizikler nedeniyle değiştirmek istediklerinde ise gerçekten yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalıyor.

Apple Türkiye’nin resmi telefon camı değişim ücretleri ise güncel haliyle (15.11.2019) şu şekilde;

  • iPhone XS Max, iPhone 11 Pro Max: 2.190 TL
  • iPhone XS, iPhone X, iPhone 11 Pro: 1.899 TL
  • iPhone XR, iPhone 11: 1.349 TL
  • iPhone 8 Plus: 1.139 TL
  • iPhone 8: 999 TL
  • iPhone 7 Plus: 1.139 TL
  • iPhone 7: 999 TL
  • iPhone 6s Plus: 1.139 TL
  • iPhone 6s, iPhone 6 Plus : 999 TL
  • iPhone 6, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c: 869 TL

Kırılma ya da çizik nedeniyle bu ücretleri ödemek istemeyen ve uzun yıllar telefonlarını kullanmak isteyen kullanıcıların ilk yaptığı şeylerin başında ise ekran koruyucu kullanmak geliyor. Peki her ekran koruyucu gerçekten ekranı korur mu, hangi ekran koruyucuyu tercih etmek gerekiyor? Bu yazımızda iPhone’lar için en iyi ekran koruyucuları bir araya getirdik.

1Maxboost iPhone Ekran Koruyucu

Yüzde 100 dokunmatik hassaslığa sahip olan ve 3D dokunmatik algılama için çok ince (0.2 mm) temperli cama sahip ekran koruyucusu çizilmez ve darbe emici özelliğe de sahip. Hidrofobik ve oleofobik şeffaf bir tabaka ile kaplanmış olan cam parmak izlerinden kaynaklı ter ve yağ atıklarına karşı da koruma sağlıyor. Ayrıca ekran ön kamerada yakınlık algılamaya da engel olmuyor.


2amFilm Tempered Glass Ekran Koruyucu

Kılıfla telefon kullananları zorlamayan bir yapısı olan ekran koruyucu kolay ve kabarcıksız şekilde kuruluma da uygun. 0.3 mm inceliğe sahip olan koruyucu, dokunmatik ekran hassasiyeti ile de tam uyumluluk sağlıyor. 9H yüzey sertliği ile çizilmeye karşı oldukça dayanıklı olan kılıfta halo etkisi engellenmek için jel sadece kenarlarda bulunuyor.


3ESR iPhone X Ekran Koruyucu

iPhone X ve XS ile uyumlu olan ekran koruyucu 22 lbs’ye kadar darbelere karşı dayanıklı. Kolay şekilde telefona uygulanabilen koruyucunun 9H yüzey sertliği bulunuyor. Hassas kesimleriyle telefonun özelliklerini kısıtlamayan bir yapıya sahip olan ESR, ultra ince yapıya ve parlatılmış cilalı bir yüzeye sahip.


4JETech Tempered Glass Ekran Koruyucu

0.33mm inceliğe sahip olan ekran koruyucu 9H yüzey sertliğine sahip. Toz ve parmak izi önleyici bir yapıya sahip olan JETech kolay şekilde telefona uygulanabiliyor.


5Matone Tempered Glass iPhone X ekran Koruyucu

iPhone’ların ön yüzünü kaplayan ender cam koruyuculardan bir tanesi olan Matone, bu özelliği ile telefonun sensörlerini, kamerasını, hoparlörünü ve mikrofonunu çizilmelere karşı tamamen koruyor. Kolay kurulum özelliği olan koruyucu 0.33 mm kalınlığında. Ayrıca parmak izi ve lekelerini azaltan da bir kaplamaya sahip.


6OMOTON iPhone Ekran Koruyucu

9H yüzey sertliğine sahip OMOTON ekran koruyucusu, 0.25 mm inceliğiyle dikkati çekiyor. Telefonun ekranını tamamen kaplayan bir yapısı olan ekran koruyucunun kolay kurulum özelliği de bulunuyor.


7tech21 Impact Glass iPhone Ekran Koruyucu

0.4 mm kalınlığındaki ekran koruyu iPhone’larınızın ekranlarını korumak için en iyi tercihlerin arasında yer alıyor. Telefon camını çizik ve çatlaklardan korumasının yanı sıra leke tutmayan bir yapıya salip olan ekran koruyuc temperli camdan üretilmiş. Ayrıca ekran koruyucunun üreticisi ömür boyu garanti de veriyor.


8tech21 Impact Shield iPhone Ekran Koruyucu

Ekran koruyucusunun en iyi özelliği, hafif çiziklere karşı kendi kendini iyileştirme özelliğinin bulunması. Gelişmiş darbe koruması için çok katmanlı bir yapıya sahip olan ekran koruyucuda kurşun geçirmez camlarda kullanılana benzer teknolojiler kullanılmış. Kolay kurulum özelliğine sahip olan koruyucunun üreticisi ömür boyu garanti de veriyor.

En İyi iPhone Cüzdanlı Kılıflar konulu içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin