Apple IPhone, IPad, Mac ve Apple TV için 2019 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. New York’ta düzenlenen bir etkinlikte en iyi oyun ve uygulamaları açıklayan Apple, listenin yaratıcılık, iletişim ve tutku konusundaki şirket görüşlerini yansıttığını kaydetti.

2019 Apple En İyi Uygulamalar

Yılın IPhone uygulaması- Spectre Camera

Spectre Camera

Geliştirici: Lux Optics

Cpectre Camera Hakkında Bilgi: Fotoğraf çekimleri yapmaya yardımcı olan uygulama, gelişmiş yapay zeka desteği sayesinde oldukça iyi fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan uygulama ile uzun pozlama tekniği kullanılarak güzel fotoğraflar çekmek mümkün.


Yılın IPad uygulaması- Flow by Moleskine

Flow by Moleskine

Geliştirici: Moleskine

Flow by Moleskine Hakkında Bilgi: IPad’ler üzerinde çizim yapmayı sağlayan uygulama oldukça fazla detayı bünyesinde barındırmasıyla ön plana çıkıyor. Grafit kalemler, kesik uçlu keçeli kalemler gibi bir çok seçeneği bulunan uygulamanın ile gerçeğe yakın çizimler yapmak mümkün.


Yılın Mac Uygulaması- Affinity Publisher

Affinity Publisher

Geliştirici: Serif Labs

Affinity Publisher Hakkında Bilgi: Adobe’nin Photoshop uygulamasına benzeyen bir uygulama. Genelde profesyonel projelerde kullanılan uygulamada ile bir çok tasarım için ihtiyaç duyulan bileşenler yer alıyor.


Yılın Apple TV Uygulaması- The Explorers

The Explorers

Geliştirici: The Explorers Network

The Explorers Hakkında Bilgi: Dünyanın en büyük görsel envanterini oluşturmak için geliştirilen uygulamaya bilim insanlarından sanatçılara, araştırmacılardan akademisyenlere kadar bir çok kişi tarafından destek alıyor.


2019 Apple En İyi Oyunlar

IPhone için Yılın Oyunu- Sky: Children of the Light

Sky: Children of the Light

Geliştirici: thatgamecompany

Sky: Children of the Light Hakkında Bilgi: Android platformda da yer alan ve 2013’te de en iyi oyun ödülünü alan oyun, Sky isimli bir krallıkta geçiyor. Etkileyici animasyonlara sahip oyunda gök cisimlerinin yollarını bularak gökyüzüne ulaşmasına yardımcı oluyorsunuz.


IPad İçin Yılın Oyunu- Hyper Light Drifter

Hyper Light Drifter

Geliştirici: Abylight S.L.

Hyper Light Drifter Hakkında Bilgi: Klasik 16 bit oyunların evrimleşmiş hali diyebiliriz. Hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz oyunda aksiyon dolu anlar yaşayabilirsiniz.


Mac için Yılın Oyunu- GRIS

GRIS

Geliştirici: Devolver/ Nomada Studio

Gris Hakkında Bilgi: Gerçek dünyada olduğu gibi dijital dünyada da oldukça ilgi gören bulmaca tarzı oyunlardan bir diğeri. Oyunda çeşitli zorluklardaki bulmacaları çözmeniz isteniyor.


Apple TV İçin Yılın Oyunu- Wonder Boy: The Dragon’s Trap

Wonder Boy: The Dragon’s Trap

Geliştirici: DotEmu

Wonder Boy: The Dragon’s Trap Hakkında Bilgi: 80’li yılların sevilen oyunu Wonder Boy’un Apple TV için yeniden uyarlanmış hali. Oyunda yarı kertenkele olan yalnız bir kahramanın hayat boyu sürecek macerası ele alınıyor.


2019’un en iyi Apple Arcade oyunu- Sayonara Wild Hearts

Sayonara Wild Hearts

Geliştirici: Simogo

Sayanora Wild Hearts Hakkında Bilgi: Bu yıl Apple’ın çok konuşulan hizmeti Arcade ile oyunseverler, hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan oyun oynama imkanı buluyor. Apple’ın da bu platform için seçtiği oyun Sayanora Wild Hearts oldu. Oyunda motosikletinizle 200 mil hızla ilerleyerek yarışıyor aynı zamanda kılıcınızla savaşabiliyorsunuz.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin