Saat pilleri söz konusu olduğunda öne çıkan 3 marka bulunuyor. Özellikle kaliteli ve pahalı saatler fabrika çıkışında da bu marka pilleri tercih ediyor. İşte öne çıkan en iyi 3 saat pili markası.

Maxell Saat Pili

Maxell Saat Pili

En iyi saat pili markalarının başında geliyor. Maxell sadece saat pili değil pek çok küçük elektronik alet için de pil üretiyor. Diğer markalara göre daha pahalı olsa da kalitesi tartışılmaz. Maxell’in küçük düğme pilleri gümüş oksitten yapılıyor ve cıva içermiyor. 1.5 volt’luk güç sağlayan Maxell Apple Watch gibi elektronik saatlerde ve Samsung elektroniklerinde kullanılıyor. 


Renata Saat Pili

Renata Saat Pili

Renata piller, Swatch saatin sahibi olduğu İsveçli şirket Swatch Group tarafından üretiliyor. Şirket aynı zamanda Omega, Longines ve Breguet markalarının da üreticisi. Genellikle Quartz marka saatlerde bulunan Renata uzun ömürlü olmasıyla dikkati çekiyor. Renata’nın 40 farklı saat pili bulunuyor.


Sony Saat Pili

Sony Saat Pili

Sony, dünyanın en büyük gümüş oksitli düğme pil üreticisi. Sony’nin ürettiği 40 farklı çeşitte gümüş oksit piller kaliteli kuvars saatlerin yanı sıra hesap makineleri, oyuncaklar ve diğer taşınabilir elektronik cihazlarda da kullanılıyor. Seiko, Citizen, Orient ve Casio saat modellerinde de Sony piller tercih ediliyor.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin