Samsung’un 2019 yılında çıkardığı amiral gemisi Galaxy S10 için üretilmiş çok fazla sayıda koruyucu kılıf ve kapak bulunuyor. Bu kadar fazla alternatif nedeniyle kullanıcıların da kafası zaman zaman tercih noktasında karışabiliyor. Biz de sizler için en iyi Samsung Galaxy S10 kılıflarını listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Gear4 Battersea S10 Kılıf

Gear4’ün iç kısmında düşme ve hazardan kaynaklanan darbeleri emen, kurşun geçirmez yeleklerin içindeki teknolojiyle aynı patentli bir D3 teknoloji bulunuyor. 3 metreye kadar yüksekten düşmelere karşı sağlamlık garantisi bulunan kılıfın ince yapısıyla da dikkati çekiyor. İnce yapı, düğmelere kolay basma ve kablosuz şarjın sorunsuz olarak yapılması gibi kullanım kolaylıkları da sağlıyor.


2Incipio Aerolite S10 Kılıf

11 metreye kadar olan düşmelere karşı koruma garantisi bulunan Incipio Aerolite, hafif yapısıyla dikkati çekiyor. Telefonun düşmesi durumunda oluşan kuvvetin dağıtıldığı bir iç yapıya sahip olan kılıfın S10e telefonlar seçeneği bulunmuyor. Yani sadece S10 ve S10 plus telefonlar için bu kılıfı bulmak mümkün.


3Incipio Carnaby S10 Kılıf

Zarif ve hoş bir dokunma hissi yaratan özel kumaştan yapılan kılıfın, bu nedenle oldukça tarz göründüğünü söyleyebiliriz. Kılıfın kasasında bulunan sert dış kabuk ve şok emici iç kısım, düşme durumunda telefonun zarar görmesini minimuma indiriyor. Kılıfın, Aerolite modelinde olduğu gibi S10e telefonlar için seçeneği bulunmuyor.


4Otterbox Pursuit S10 Kılıf

Kılıf, telefonu tamamen kaplayarak düşmelere karşı herhangi bir hasar almasının önüne geçmek üzere tasarlanmış. Özel polikarbon kullanılarak üretilen kılıf, güvenli taşıma için maksimim tutuş sağlayacak şekilde de tasarlanmış. Kılıfın, Galaxy S10e modeli için üretimi maalesef bulunmuyor.


5Otterbox Strada S10 Kılıf

OtterBox’un Strada serisi, siyah ve kahverengi seçenekleri bulunan deri bir dış yapıya sahip. Oldukça şık görünen kılıfa maksimum 2 adet de kart koyulabiliyor. İnce yapısı nedeniyle şık bir görüntüye sahip olan kılıf damla teknoloji sayesinde darbelere ve çizilmelere karşı da koruma sağlıyor.


6Pelican S10 Kılıf

Valiz ve çanta gibi ürünleri son derece sağlam ve dayanıklı imal etmesiyle tanınan Pelican, Galaxy S10 için de kılıf üretti. Çift katmanlı TPU tasarıma sahip kılıf çarpma ve düşme anında telefonu maksimum düzeyde koruyor. Sert polikarbon plastik kaplanın dış kenarlar da ekstra koruma sağlıyor. Açılı kenarlar, düşme anında oluşan darbenin tüm dağılmasına yardımcı oluyor.


7Samsung Galaxy S10 Deri Kılıf

Samsung tarafından üretilen deri kılıf, telefonla son derece uyum sağlamasıyla öne çıkıyor. Dana derisinden üretilen ve şık bir görünüme sahip olan kılıf, alüminyum düğme ve elyaf astarla kombinlenmiş. Kılıf, ince yapısı nedeniyle telefonu daha kaba da göstermiyor.


8Samsung Galaxy S10 LED Kılıf

Samsung tarafından üretilen kılıf, renkli LED lambalarla süslenmiş.  Led arka kapakta mesajlar ve çağrılar için bildirimler görüntülenebiliyor. Öte yandan arka kamera ile yapılan çekimlerde geri sayım aracı kılıfa eklenebiliyor.  Kılıfı kullananların yaptığı olumsuz yorumun ise, arka kapak bildirimlerinin sınırlı uygulamalar için geçerli olması ve WhatsApp ya da Instagram gibi popüler uygulamalarla henüz entegre olmamış olması olduğunu söylememizde fayda var.


9Samsung Galaxy S10 Rugged Kılıf

Samsung tarafından askeri standartlar düşünülerek üretilen kılıf düşme ve darbe anında oluşacak en hasarı en aza indirgemek için tasarlanmış. Oluşan darbeleri saptırma ve absorbe etme özelliğine sahip kılıf kickstand ile elleri kullanmadan telefonu kullanmaya olanak sağlıyor.


10Speck Presidio Grip Case S10 Kılıf

Kılıfın en iddialı olduğu konu, elden kayıp düşmeyi engellemek. Bu nedenle kauçuk bir arka yüzeye sahip kılıfta darbelere karşı koruma sağlamak için polikarbon dış ceple kaplaması ve şok emici bir iç katman bulunuyor. Üretici firma, 10 metreye kadar olan düşmelerde kılıfın maksimum düzeyde koruma sağladığını belirtiyor.


11Speck Presidio Stay Clear Case S10 Kılıf

Şeffaf olması nedeniyle telefonunun rengini göstermek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bir model olan kılıf, 2.5 metre yükseklikten düşmelere karşı maksimum koruma sağlıyor.  Polikarbon dış kabuk ve iç astarın birlikte kalıplanmasıyla oluşturulan kılıfın yükseltilmiş ekran koruması yere düşme anında telefonun ekranının yere değip çizilmesini de önlüyor.


12Spigen Neo Hybrid Case S10 Kılıf

Sağlamlığıyla ün yapan Spigen’in S10’lar için ürettiği Neo Hybrid kılıf, şıklığıyla da dikkati çekiyor. Şok emici bir kabuğa ve polikarbon tampondan oluşan iki katmana sahip kılıf, daha iyi bir kavrama sağlayan bir dokuyla kaplanmış. Ayrıca kılıfta bulunan özel AirCushion teknolojisi sayesinde oluşacak darbelerde enerji köşelerindeki hava kanalları sayesinde dışarı ietilir.


13Spigen Silicone Fit Case S10 Kılıf

Spigen’in Samsung Galaxy S10 için ürettiği bu kılıf, ekonomik olmasıyla ön plana çıkıyor. İnce bir profile, sıkıca oturması ve elinizden kaymaması için dokulu bir sırta sahip kılıfın iç yüzeyinde ise çizilmeleri önlemek için mikrofiber bir astar bulunuyor. İnce yapısı nedeniyle şık olması ve kablosuz şarj uyumlu olması da kılıfın diğer öne çıkan özellikleri.


14Urban Armor Gear Monarch S10 Kılıf

Alternatiflerine göre daha pahalı olan ancak ince ve dayanıklı kasa yapısıyla ön plana çıkan kılıf 5 farklı malzeme katmanından oluşuyor. 10 metreye kadar olan düşmelerde maksimim koruma sağlayan kılıfın 10 yıl kullanım garantisi bulunuyor. Zırh koruma ve darbe emici iç kabuğa sahip kılıf kablosuz şarja uyumlu ancak ters kablosuz şarja uyumlu değil.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin