E-Devlet şifremizden TC kimlik numaramıza, banka hesap numaramızdan ev adresimize kadar hemen hemen tüm kişisel bilgilerimizi telefonlarımızda saklıyoruz. Bu nedenle de bilgisayarlarımızı olduğu gibi akıllı telefonlarımızı da zararlı yazılımlara karşı korumak artık son derece önemli.

Akıllı telefonlar için geliştirilen ücretli ve ücretsiz bir çok antivirüs programı bulunuyor. Bu programlardan bazıları cihazları gerçekten korurken, bazıları yeterli güncellemeyi alamadığı için güncel virüslerin verdiği zararlardan kullanıcıları koruyamıyor. Biz de 2020 yılı itibariyle kullanabileceğiniz en iyi ve ücretsiz antivirüs programlarını listeledik. Alfabetik olarak yaptığımız listede antivirüs programlarının kullanıcılardan aldığı puanlar, indirilme sayıları ve indirme linkleri gibi çeşitli bilgilere de ulaşabilirsiniz.

1Bitdefender Antivirus Free Edition

Puanı: 4,7

Geliştiricisi: Bitdefender

Yükleme Sayısı: 5 milyon +

Boyutu: 9.6 MB

Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Play Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Gerçekten çok güzel aynı pc deki gibi çok kolay kullanması mükemmel.

Yandex tarayıcısını desteklemeyen tarayıcıyı ben ne yapayım. Benim tercihim yandex tarayıcı, ben sana mı sorcam hangi tarayıcıyı kullanmam gerektiğini, ya oradan virüs gelirse ben ne yapacağım. Kaldırıyorum.


2Mobile Security and Antivirus

Puanı: 3,7

Geliştiricisi: BullGuard

Yükleme Sayısı: 500 bin +

Boyutu: 39 MB

Gereken Android Sürümü: 5.0 ve sonrası

Play Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Harika bir program benim telefonumda bir virüs vardı kendi kendine bazı uygulamalarda hesap açıyordu benden e posta doğrulama istiyordu. Sonra google’a bakayım biraz nasıl giderilir diye karşıma bu uygulamanın ismi çıktı, yükledim. Virüsü 2 saniyede buldu ve telefondan kaldırılmayan virüsü hemen sildi. Uygulamayı yapan kişilerin ellerine sağlık. Bir de Türkçe dili gelse daha güzel bir uygulama haline gelir.

Giriş için e – mail tamam yazdık. Giremedik. Daha girişte çalışma buysa… PC versiyonu bu kadar bin dereden su getirtmiyor… Sildim gitti…


3Panda Free Antivirus

Puanı: 4,3

Geliştiricisi: Panda Security

Yükleme Sayısı: 1 milyon +

Boyutu: 21 MB

Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Play Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Uygulamanız çok güzel olmuş sayenizde. Antivirüs programı çok iyi, bütün indirdiğim uygulamalar taranıyor kötü çıkanı söküp atıyorum ne kadar iyi.

Öncelikle ağım açık olmasına rağmen hala ineni ağ yoktur deyip taramıyor ve bunu hep yapıyor. Sonra panda virüs veri tabanı niye hala güncellenmedi 5 gün oldu ve bir de bilgisayarda olduğu gibi veri koruma özelliği getirin. Yabancı programlar verilerimizi almasın, birde asus browser ve diğerleri için gerçek bir url koruyucu koyun öyle fiyatı 500 tl yapmakla iyi olunmuyor. Bir de verilerimizi googleye veriyormuşsunuz bizim verilerimizin googlede depolanmasını istemiyoruz eyer isteseydik Çinli ücretsizr antivirüs programı yüklerdik. Onlar da verileri google ve diğerlerine veriyor, verilerimizi Türk veri koruma kanununa göre düzenlemenizi istiyoruz saygılarımla.


4Total AV

Puanı: 4,4

Geliştiricisi: Protected.net Group Limited

Yükleme Sayısı: 100 bin +

Boyutu: 54 MB

Gereken Android Sürümü: 4.1 ve sonrası

Play Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Harika süper ilk kullanan benim galiba arkadaşlar otomatik tarama antivirus harika indirin ve kullanın güzel bir ara yüzü var.

Bu ne saçma antivirüs programı önbellek temizleyeceğim bana proya geç diyor. Herşeyi pro olmuş. Yüklemeyin bunu.


5ZoneAlarm Mobile Security

Puanı: 3,8

Geliştiricisi: Check Point Software Technologies, Inc.

Yükleme Sayısı: 100 bin +

Boyutu: 13 MB

Gereken Android Sürümü: 4.2 ve sonrası

Play Store’daki en iyi ve en kötü yorum

Bu yüklediklerimin en iyisi bence, en iyi antivirüs. Laptoplar için çok iyi aynı zamanda.

Buna güvenmeyin laptopa bunun yüzünden format atmıştım. İşe yaramaz gidin virustotal kurun.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin