Ülkemizde kış ve kayak turizmi denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen yer Uludağ. İstanbul’a yakın olması nedeniyle İstanbullular tarafından yoğun olarak tercih edilen Uludağ, bir aydan az kalan yarı yıl tatilini değerlendirmek için de iyi bir alternatif.

Bursa il sınırı içinde yer alan ve 2553 metre yüksekliği bulunan Uludağ’a ulaşmak için Bursa’ya gitmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz şehirden deniz, kara ya da hava yoluyla Bursa’ya ulaşmanız mümkün. Kent merkezinden Uludağ’a ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Kış turizmi listesinin en başında yer alan Uludağ, yaşadığı ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle konaklama konusunda dikkat etmeyi gerektiriyor. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki, eğer Uludağ’a bir tatil planlıyorsanız, araştırmanızı ve rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda fayda var, aksi taktirde zevkinize göre bir yer bulmanız hatta herhangi bir yer bulmanız biraz zor olabilir.

Uludağ’da bulunan oteller 4 farklı bölgede yer alıyor. Bu bölgelerin isimleriyse şöyle; Eski kalkınma bölgesi, yeni kalkınma bölgesi, 1. gelişim bölgesi ve 2. gelişim bölgesi. 1 ve 2. gelişim bölgesi, kış sporları için genellikle tercih edilen ve hareketliliğinin en fazla olduğu bölgelerdir.

Peki Uludağ’da hangi otelleri tercih etmeniz gerekiyor. Sizlere bu yazımızda en iyi Uludağ otellerini listeledik. Uludağ’a bir tatil planlıyorsanız listemize göz atmanızda fayda var.  (Liste en iyiden en kötüye ya da en kötüden en iyiye değil, alfabetik olarak yapılmıştır.)

1Ağaoğlu My Mountain

Ağaoğlu My Mountain

Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan ve 4 yıldızlı bir otel olan her şey dahil sistemli Ağaoğlu My Mountain’de 205 oda bulunuyor. Lift çıkışları için kart temin edilebilen otelden piste direk erişim mümkün. Otelde konaklayan misafirlerin kayak ekipmanlarını koyabilecekleri bir alana da sahip olan otelde kayak ekipmanları olmayanlara kiralama hizmeti de veriliyor. Kapalı yüzme havuzu bulunan My Mountain’de SPA, kayak odası, havuz, canlı müzik ve çocuklara özel mini club imkanları bulunuyor.

Ağaoğlu My Mountain Adres: 2. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa

Ağaoğlu My Mountain Telefon: 0 224 285 20 01


2Alkoçlar Uludağ Hotel

Alkoçlar Uludağ Hotel

Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alan Alkoçlar Uludağ, 3 yıldızlı bir otel. Kayak pistinin hemen yanında yer alan tam pansiyon plus otelde konaklayan misafirler canlı müzik, kayak dersleri, kayak ekipmanları kiralama gibi hizmetlere ulaşabiliyor. Ayrıca otelde her iki bölgedeki 17 liftte de geçerli olan tek kart sistemi alma imkanı da bulunuyor.

 • Alkoçlar Uludağ Hotel Adres: 1. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Alkoçlar Uludağ Hotel Telefon: 0 224 285 22 17

3Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort

Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort

Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan Bof Hotel, 5 yıldızlı ve her şey dahil olarak hizmet veriyor. Ücretsiz olarak kayak servisinden yararlanabileceğiniz otelde kayak takımı kiralayabiliyorsunuz. Kayak dersleri veren otelin 167 odası bulunuyor. Kapalı havuzu da bulunan otel, ‘En İyi Yönetilen Kayak Oteli’ ödülüne sahip. Otelde haftanın her günü canlı müzik ve mini disco gibi alternatif eğlenceler bulunuyor.

 • Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort Adres: 2. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort Telefon: 0 224 800 00 00

4Genç Yazıcı Hotel Uludağ

Genç Yazıcı Hotel Uludağ

Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alan ve bölgenin en eski otellerinden birisi olan Genç Yazıcı 3 yıldızlı bir otel. Kahvaltı dahil ve tam pansiyon sistemiyle çalışan otelde piste doğrudan erişim sağlanabiliyor. Kayak ekipmanları da kiralanabilen otelde kayak okulu da bulunuyor. İsteyen misafirler ücret karşılığında kayak dersi alabiliyor.

 • Genç Yazıcı Hotel Uludağ Adres: 1. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Genç Yazıcı Hotel Uludağ Telefon: 0 224 285 20 40

5Grand Yazıcı Le Chalet

Grand Yazıcı Le Chalet

Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alan Grand Yazıcı Le Chalet , 3 yıldızlı tam pansiyon hizmet veriyor. Kayak alanına doğrudan ulaşım sağlanabilen yani kayak alanına oldukça yakın mesafede bulunan otelde kayak dersleri de veriliyor. 18 odası bulunan otelde misafirlere ücretsiz açık büfe kahvaltı, ücretsiz kablosuz internet, ve ücretsiz otopark imkanının yanı sıra kar motoru, skipass, şömine bar gibi olanaklar da sunuluyor.

 • Grand Yazıcı Le Chalet Adres: 1. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Grand Yazıcı Le Chalet Telefon: 0 224 552 01 528

6Karinna Hotel Convention Center & Spa

Karinna Hotel Convention Center & Spa

Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan ve 4 yıldızlı bir otel olan Karinna Hotel’de 251 oda bulunuyor. Piste yaklaşık 50 metre uzaklıkta olan otelde özel kayak ve snowboard pistleri bulunuyor. Kar motosikletleri de kiralanabilen otelde hamam, sauna ve kapalı yüzme havuzu da bulunuyor. Kayak ekipmanları kiralanabilen tesiste ekipmanların muhafaza edebilebilmesi için alan da bulunuyor.

 • Karinna Hotel Convention Center & Spa Adres: 2. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Karinna Hotel Convention Center & Spa Telefon: 0 224 285 23 60

7Kaya Uludağ

Kaya Uludağ

Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan ve 4 yıldızlı bir otel olan Kaya Uludağ’da 128 oda bulunuyor.  Kayak pistine 10 metre uzaklıkta bulunan otelde her odada ücretsiz Wi-Fi, günlük oda hizmeti, faks ve fotokopi makinesi, 24 saat ön büro hizmetleri sunuluyor. Kapalı havuz, sauna ve Türk hamamı bulunan otelde kayak malzemeleri kiralama imkanı da mevcut.

 • Kaya Uludağ Adres: 2. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Kaya Uludağ Telefon: 0 224 285 22 28

8Monte Baia Uludağ

Monte Baia Uludağ

Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan ve her şey dahil hizmet veren 4 yıldızlı Monte Baia’den kayak alanına doğrudan ulaşım sağlanabiliyor. 164 odası bulunan otelde kayak dolapları, ücretsiz kahvaltı, kablosuz internet ve ücretsiz otopark hizmetleri de bulunuyor. Sadece 18 yaşından büyük misafirlerin konaklamasına izin verilen otelde SPA, havuz, spor ve masaj salonu bulunuyor.

 • Monte Baia Uludağ Adres: 2. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Monte Baia Uludağ Telefon: 0 224 285 23 83

9Ulukardeşler Otel

Ulukardeşler Otel

Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alan ve 3 yıldızlı bir otel olan Ulukardeşler, kayak pistinin hemen yanında yer alıyor. Ücretsiz otopark ve wifi gibi imkanlar sunan otelde kayak ekipmanları kiralama, araç kiralama gibi hizmetlere de ulaşılabiliyor.

 • Ulukardeşler Otel Adres: 1. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Ulukardeşler Otel Telefon: 0 224 285 21 37

10Uslan Hotel Uludağ

Uslan Hotel Uludağ

Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alan 3 yıldızlı otel hafta sonu her şey dahil sistem ile hizmet veriyor. 52 odası bulunan otel kayak pistine 30 metre uzaklığında. Kayak pistine doğrudan erişim sağlanabilen otelde kayak ekipmanları da kiralanabiliyor. Ücretsiz kablosuz internet ve otopark hizmeti sunulan otelden lift çıkışları için kart da temin edilebiliyor.

 • Uslan Hotel Uludağ Adres: 1. Gelişim Bölgesi Uludağ / Bursa
 • Uslan Hotel Uludağ Telefon: 0 224 552 01 67

1 yorum

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin