Makyaj yapmanın kuşkusuz en kötü ve zahmetli tarafı bu makyajı temizlemek. Gün boyu fondöten, pudra ve allık gibi kozmetik bileşenler yüzdeki gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını engelliyor. Bu durum da sivilce, kızarıklık ve cildin sağlıksız hale gelmesi gibi durumlara neden oluyor.

Makyaj yapılmasa bile havada bulunan toz ve kirler ciltteki gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. Kadınlar hatta bazı erkekler ise bu sorunun çözümü noktasında çeşitli yüz temizleme aparatları kullanıyor. Alışılagelmiş yüz temizleme fırçası ya da süngerinin yanında artık bu işi daha derinlemesine yapan elektronik aletler de mevcut.

Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan hatta sünger ya da fırçadan 7 kata kadar daha iyi temizlik yapan elektronik cilt temizleme cihazları bir çok marka tarafından üretiliyor. Peki bu kadar fazla alternatifin olduğu pazarda hangi ürünleri tercih etmek gerekiyor.

Sizler için 2020 yılı itibariyle en iyi yüz temizleme cihazlarını/aletlerini inceleyerek listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Arzum Bellissima Face Cleansing Pro Sonic Yüz Temizleme Cihazı

Elle temizlemeye oranla 7 kat daha etkili temizleme yapan fırçaya sahip Arzum Bellissima, üçgen başlıkları sayesinde yüzün kıvrımlı bölgelerine de ulaşabiliyor. Su geçirmez özelliği bulunan ve bu nedenle duşta da kullanılabilen cihazın peeling ve masaj başlıkları da bulunuyor.

Hepsiburada Arzum Bellisima Face Cleansing Pro Sonic Güncel Fiyatı: 299,90 TL


2Braun Face Serisi Yüz Temizleme Cihazı

Su geçirmez özelliği ile duşta da kullanılabilen Fraun Face Serisi, mikro salınım etkisiyle cildi nazikçe temizliyor. Pakette 7 farklı başlıkla gelen cihaz yüz epilasyonu, derin gözenek temizliği, bakım ürünlerinin daha iyi nüfuz etmesi gibi bir çok işe yarıyor. Cihaz, elle temizliğe oranla 6 kat daha fazla temizlik sağlıyor.

N11 Braun FacePro Güncel Fiyatı: 289,90 TL


3Clarisonic Mia 2 Yüz Temizleme Cihazı

Cildi elle yıkamaya oranla 6 kat daha iyi temizleyen Clarisonic Mia, ciltte biriken yağ ve kiri 2 farklı hız seçeneği ile temizliyor. Suya dayanıklı olan ve bu nedenle duşta da kullanılabilen ürünün kullanıcı yorumları da oldukça iyi. Cilt bakım ürünlerinin daha iyi nüfuz etmesine de yardımcı oluyor.

N11 Clarisonic Mia 2 Güncel Fiyatı: 1.511 TL


4Foreo Luna Yüz Temizleme Cihazı

Cihazın fırçası, gün boyu ciltte biriken yağ ve kiri yüzde 99.5 oranında temizlemesinin yanı sıra düşük frekanslı titreşimler kullanarak sıkı ve gergin bir tenin oluşmasına yardımcı oluyor. Ayrıca fırçanın yaydığı titreşim, bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor.

Hepsiburada Fereo Luna Play Plus Fiyatı: 399 TL

Hepsiburada Fereo Luna Go Güncel Fiyatı: 789 TL


5Miniso Yüz Temizleme Cihazı

Eğri tasarımıyla yüz şekline tam uyum sağlayarak temizlik yapan cihazın uzun süreli kullanımında siyah nokta ve cilt problemlerine de iyi geldiği belirtiliyor. IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olan Minisonun bir yüzeyi kalın ve sert, diğer yüzeyi ise ince ve yumuşak bir yapıya sahip. 8 farklı titreşim frekansına sahip cihazın aynı bölgeye 15 saniyeden fazla olamamak üzere tüm yüze 3 dakikadan fazla kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Miniso.com.tr’de Miniso Yüz Temizleme Cihazı Güncel Fiyatı: 159,95 TL


6Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme Cihazı

Akıllı telefon olmak üzere bir çok elektronik ürün üreten Xiaomi, yüz temizleme cihazı da üretiyor. MCU işlemci ile oldukça derinlemesine ve rahatlatıcı bir temizleme işlemi gerçekleştiren cihaz, sonic motoru ile masaj yaparak ciltteki basıncı da azaltıyor. Suya dayanıklılık konusunda IPX7 sertifikası bulunan Xiaomi, cilt tiplerine göre 3 farklı modda temizlik de yapabiliyor.

Hepsiburada Xiaomi Inface Sonic Güncel Fiyatı: 99 TL

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin