Vücudundaki tüyleri almak kadınlar için kimi zaman bir işkence olabiliyor. Bazı kadınlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için ağda ya da lazer epilasyon gibi profesyonel yardımlar alırken, bazıları ise evde kendileri bu işlemi gerçekleştiriyor. İstenmeyen tüylerinden evde kendi kurtulmak isteyen kadınların ise başvurduğu iki yöntem var. Bir tanesi ağda, diğeri ise epilasyon aletleri. Doğru epilasyon cihazı seçildiği taktirde evde istenmeyen tüylerden kurtulmak oldukça basit.

Biz de cilt ve tüy tipinize göre seçiminizi yaparak acısız ve zahmetsiz bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza olanak sağlayan bu epilatörlerle ilgili tavsiye arayanlar için en iyi epilasyon cihazlarını listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Braun Silk-Epil 3 3170 Soft Perfection Epilasyon Cihazı

20 cımbızlı bir epilatör diskiyle Braun markası tarafından tasarlanan bu ürün, tüylerinizi kökünden alarak size haftalar boyunca pürüzsüz bir cildin keyfini yaşama imkanı sunuyor. Masaj silindirleriyle cildinizi nazik bir şekilde uyardığı için, acı ve rahatsızlık hissinin minimuma inmesi sağlanıyor. Aynı zamanda Smartlight teknolojisiyle 0,5 mm kısalıktaki en ince tüyleri bile alabiliyor.

Braun tarafından farklı başlıklarla tasarlanan bu ürünle bikini bölgesi, koltukaltı ve yüz bölgesi de dahil olmak üzere tüm vücudunuza epilasyon uygulayabilirsiniz. Hassas cilt tipine sahip olanların bile rahatlıkla seçebilecekleri bu epilatörün cımbızları cildinizle doğrudan temas etmediğinden, cildinizde istenmeyen problemlerle karşılaşmazsınız.


2Braun Silk-Epil 9-890 SensoSmart Epilasyon Cihazı

Cildinizdeki tüylerin miktarına ve kalınlığına göre doğru basıncı uygulamanıza ve yönlendirmenize yardımcı olan SensoSmart teknolojisiyle Braun tarafından üretilmiş olan bu cihaz, bir defada birçok tüyü zahmetsizce almanıza yardımcı oluyor.

0,5 mm kalınlıktaki en ince tüylerinizi bile kökünden kolaylıkla alan epilatör, ağdadan çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Su geçirmez tasarımı sayesinde duşta da rahatlıkla kullanabileceğiniz cihazın ıslak kullanımda neredeyse acısız bir epilasyon işlemi sunuyor.

Kablosuz kullanımı, akıllı ışık teknolojisi, bikini bölgesi epilasyonu, hassas ciltlerde kullanım kolaylığı ve 7 ayrı başlığa yer vermesi nedeniyle bu ürün kapsamlı bir epilasyon için tercih edilebilir.


3Epilady Legend 4th Generation Epilasyon Cihazı

Bikini bölgeniz ve yüzünüz de dahil olmak üzere vücudunuzun tamamında kullanabileceğiniz bir diğer epilatör olan Epilady Legend 4th Generation hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor. Şarjı 60 dakika boyuna kullanıma olanak sağlayan üründe bulunan 40 adet cımbız, en kısa tüylerin bile zahmetsizce alınmasını sağlıyor. İki farklı çalışma hızı bulunan cihazın hassas cilt tipleri için uygun olmadığının altını çizelim.


4Panasonic ES-ED90-P Epilasyon Cihazı

Minimum acı ve maksimum etkili bir epilatör arıyorsanız, Panasonic tarafından üretilmiş bu cihazı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Tüyleri kökünden yakalayan cihazın çiftli 48 cımbıza yer veren hassas bir epilasyon diski bulunuyor.

6 farklı epilasyon başlığıyla bikini bölgesindeki tüyleri bile zahmetsizce alabilen epilatörde ayak bakım başlığı bile bulunuyor.  Bu ek başlıkla ayaklarınızdaki pürüzlü dokuyu nazikçe temizlemeniz mümkün. Islak veya kuru çalışma seçeneklerine sahip olmasının yanı sıra, hassas ciltlerde kullanılabilmesi ve LED ışığı teknolojisiyle sunulması nedeniyle kompakt ve oldukça kullanışlı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

5Philips BRE605/05 Satinelle Advanced Epilasyon Cihazı

Kablosuz ve şarj edilebilir olan epilasyon cihazında ince tüyleri bile kolaylıkla yakalayan seramik disklere yer verilmiş.

S şekline sahip olan gövdesi, epilasyon esnasında kolay bir kavrama imkanı sunuyor. Islak ve kuru kullanma özelliği, LED ışık teknolojisi, 30 mm genişliğe sahip olan seramik diskli epilatör başlığı, iki ayrı hız ayarı sayesinde vücudunuzdaki tüyleri kolaylıkla alabileceğiniz alternatif epilasyon cihazlarından birisi.


6Remington IPL 6750 Epilasyon Cihazı

Tüylerinizi alma konusunda daha uzun süre etki sağlayacak bir epilasyon cihazı arıyorsanız, IPL teknolojisi ile Remington markası tarafından tasarlanan bu epilasyon cihazını inceleyebilirsiniz.

Yüz, vücut ve bikini bölgesindeki tüylere uzun süreli bir çözüm sunan bu cihazın yoğun darbeli ışık (Intense Pulse Ligt) teknolojisi bulunuyor. Tüyleri yüzde 94 oranında azaltması nedeniyle kalıcı epilasyon arayan kadınların rahatlıkla kullanabilecekleri bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

7Rowenta EP2810 Flower Love Epilasyon Cihazı

Epilasyon sırasındaki acıdan şikayetçi olan kadınların tercih edebilecekleri bir epilatör olan Rowenta EP2810, 24 hassas cımbıza sahip. Epilatör diski, cilt hassasiyetini minimuma indirgeyen masaj başlıkları ve 2 ayrı hız ayarı sayesinde hem uygun fiyatlı hem de etkili bir cihaz arayanlar için tercih edilebilecek bir model.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin