2020 yılında da her yıl olduğu gibi saç stilleri ve kesimleri değişiyor. Özellikle ünlü insanların ya da futbolcuların saç kesimleri pek çok kişi tarafından tercih ediliyor ve trend haline geliyor. Mevsimsel olarak da farklılaşan saç modelleri, genellikle kişilerin çalıştıkları işler ve işlerin koşullarına göre de şekillenebiliyor.

Kendinize yakışan stili seçmek hem yüz hatlarınızın ortaya çıkmasını hem de dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar. Biz de 2020 yılında trend olan en iyi erkek saç modellerini listeledik.

1Kıvırcık ve Asimetrik Kesimler

Kıvırcık saç genine sahip olan erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği bu model, yıka çık stiller arasında. Yüzün şekline göre kolayca kesilerek, buklelerin ortaya çıkması da sağlayan bu kesim şekli, dilenirse saçları çene hizasında ya da kulak üzerinde kestirilerek kullanılabiliyor.

Asimetrik kesimler ise, saçın bir kısmının diğerinden daha uzun bırakıldığı modeller. Özellikle düz saçlı kişilerde bu model oldukça modern durmaktadır.


2Ön Kısmı Uzun ve Geriye Doğru Kesimler

Düz saçlı erkeklere yakışan modeller arasında olan geriye doğru kesimler, saçların kulak hizasından üstünün kısaltılmasıyla elde ediliyor. Saçlar, üst kısım daha uzun bırakılarak şekillendirici ya da sprey yardımıyla geriye doğru taranıyor. Bu kesim modeline sahip erkekler evde bir fön yardımıyla saçlarına kolayca şekil verebilir. Yaz aylarında da sıkça tercih edilen bir saç kesim modeli olduğunu belirtelim.


3Keskin Çizgili Saç Kesimi

Keskin bir çizgiye sahip olan bu saç kesimleri, kulak üstü ve yanlarında oldukça inceltilerek elde ediliyor. Tepeye doğru saçın katlı bir şekilde azaltılması değil, net bir makine izinin olması bu kesimde ayırt edici nokta. Bu tip saç kesimi daha çok düz saçlara sahip insanların kullanabileceği tipte çünkü kıvırcık saçlarda bu çizgi net bir şekilde belli olmayabilir. Denemek isteyenlerin bu nüansı özelliği göz önüne alması gerektiğini belirtelim.


4Topuz Stili (Man Bun)

Kenarları kısaltılmış ya da uzun bırakılmış olan bu modelin en önemli özelliği, yüze düşecek perçem şeklinde uzun tutamlara sahip olması. Küçük bir topuz yapılabilecek kadar uzatılmış saçlar, dilenirse dağınık şekilde de toplanabilir. Düzenli olarak kısaltılması, modelin çok daha net bir şekilde görünmesini sağlıyor. Bu modeli denemek isteyen fakat kısa saçlı olan erkekler, özel formüllü şampuanlar kullanarak saçlarına bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasına sağlayabilir.


5Uzun Mohawk Stili

Uzun saç stilleri arasında, tek tarafı son derece kısa şekilde kesilerek uygulanan Mohawk, uzun kalan tarafa çeşitli şekiller verilerek de kullanılabilen bir saç stili. Örülerek ya da rasta yapılarak kullanılabilen bu model spor stil sahibi erkekler tarafından daha sık tercih ediliyor. Fotoğraflarla kuaförlere gidilmesi ve istenen stilin gösterilmesi kesimin doğru çıkması için son derece önemli.


6Uzun ve Düz Saçlar

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olan erkeklerin kestirmek istemeden kullanacağı modeller 2020 yılında da moda olacak. Kısa saçlar yerine uzun ve düz saçları kullanmak için özel bakım kitleri ve ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Saçların sağlıklı uzaması sürecinde, düzgün bir model kullanılmak isteniyorsa saça uygulanacak sıcak uygulamalar fön ve düzleştirme işlemleri engellenmeli ya da ertelenmeli.


7Dağınık At Kuyruğu

Dağınık at kuyruğu modeli, yine omuz hizasında uzamış saçlara en çok yakışan modeller arasında yer alıyor. Alt kısımdaki saçların serbest bırakılarak, üst kısımdan bir tutamın toplanmasıyla elde edilen bu saç stiline erkekler isterse kendileri, isterse kuaförler yardımıyla elde edebilir. Bu modelde istenen görüntüyü elde etmek için düzenli bakım ve model yenilemenin gerektiğini belirtelim.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin