Türkiye’de son yıllarda AVM kültürü giderek daha yaygın bir hale gelmeye başladı. Bu nedenle ülkemizin dört bir yanında çocuk ve yetişkin giyim, kozmetik, yeme- içme, ev gereçleri, teknolojik aletler, mobilya, sinema, otopark, oyun alanları, spor merkezleri gibi alternatiflere tek bir noktada yer veren birçok AVM açıldı. Biz de Türkiye genelinde ziyaretçilerden en yüksek puanları alan AVM’leri listeledik.

1ANKAmall Alışveriş Merkezi- Ankara

Ankara Yenimahalle’de bulunan ve Türkiye’deki en büyük AVM’ler sıralamasında üst sıralarda yer alan ANKAmall Alışveriş Merkezi, 1999 senesinden bu yana ziyaretçilere açıktır. 120.000 m2’lik büyük bir alanda kurulan yapıda aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkün. Buna yeme içme ve etkinlikler de dahil. Devamlı gelişen yapısı, bu alışveriş merkezini Ankara’nın en gözde mekânlarından birisi yapmaya yetmektedir.


2Aqua Florya Alışveriş Merkezi- İstanbul

İstanbul’un en gözde alışveriş merkezlerinden birisi olan Aqua Florya AVM, Bakırköy’de deniz kenarında büyük bir alana kurulmuştur. Bünyesinde yer verdiği İstanbul Akvaryum, birçok ziyaretçinin dikkatini çekmeye yetmektedir. 11 adet sinema salonu, amfi tiyatrosu, sergi alanları gibi daha birçok özelliğiyle Aqua Florya AVM’nin seçkin bir merkez olduğunu söyleyebiliriz.


3İstinye Park Alışveriş Merkezi- İstanbul

Oldukça büyük bir alana kurulmuş olan İstinye Park AVM, İstanbul Sarıyer’de bulunuyor. Geniş marka yelpazesine sahip olmasının yanı sıra açık ve kapalı çarşıları, sinema salonları, spor ve yaşam merkezi, restoranlar gibi birçok alternatifi de müşterilerine sunuyor. Kazandığı ödüllerle de ziyaretçilerin alışveriş için tercih ettikleri gözde noktalardan birisi haline gelmiştir.


4MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi- İzmir

İzmir Karşıyaka’da bulunan MaviBahçe AVM ve Yaşam Merkezi, 2015 senesinde kurulmuştur. Ege mimarisinden esintiler taşıyan yapının bünyesinde 52 farklı restoran ve kafe bulunuyor. Çocuk oyun alanı, sinema salonları, ünlü markaların mağazaları gibi alternatifleri tek bir noktada toplayan MaviBahçe AVM ve Yaşam Merkezi, İzmirlilerin sosyal ve kültürel buluşma noktalarından birisidir.


5Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi- İzmir

İzmir Gaziemir’de 135.000 m2’lik bir alanda kurulan Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, ziyaretçilerine hem sosyal hem de kültürel anlamda birçok farklı alternatif sunmaktadır. Buz pateni pisti, kapalı otopark, sinema salonları, bebek bakım odaları, oyun alanları gibi hizmetleri bir araya getiren Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nin her ihtiyaca bir cevap sunduğunu söylemek mümkündür.


6Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi- Samsun

Samsun Canik’te kurulan ve Samsunlulardan büyük beğeni toplayan Piazza AVM ve Yaşam Merkezi, merkezi konumu ve sağladığı birçok hizmetiyle listemizde yer almaktadır. 2013 senesinden bu yana hizmette bulunan AVM’nin bünyesinde 165 mağaza, restoran ve kafeler, kapalı otoparkı, bebek bakım alanları bulunuyor. Bu özellikleriyle birlikte Karadeniz Bölgesi’nde bulunan en kapsamlı ve en büyük alışveriş merkezi olmaktadır.


7TerraCity Alışveriş Merkezi- Antalya

Antalya Muratpaşa’da bulunan TerraCity AVM, Antalya’nın bilindik ve gözde alışveriş noktalarından birisidir. Bünyesinde 180 mağaza, sinema kompleksi, restoran ve kafelere yer vermektedir. 150’ye yakın ulusal ve uluslararası markanın satış noktası olması nedeniyle, Antalya’da marka çeşitliliği en bol AVM’lerden birisidir.


8Zorlu Center- İstanbul

İstanbul Beşiktaş’ta kurulan Zorlu Center, yarı açık ve yarı kapalı bir konseptte inşa edilmiştir. Merkezinde bulunan zengin bitki örtüsü, ziyaretçilere doğal ve kaliteli bir yaşam alanı sunmaktadır. 180 mağaza, 14 adet sinema salonu, gurme restoranları Zorlu Center’ın ön plana çıkan hizmetlerinden bazılarıdır.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin