Netflix’in yapımcılığını üstlendiği en iyi 10 diziyi sizler için sıraladık. Birbirinden farklı kategorilerdeki dizilerin yer aldığı listede, sıralama dizilerin popülerliğine göre sondan başa doğru yapıldı. İşte birbirinden kaliteli o diziler.

10You

‘Tekinsiz ve şehvetli bir dizi’ diye özetlemiş Netflix. Güzel kızların ve yakışıklı erkeklerin göz kamaştıran hikayesi de listeye girmeyi fazlasıyla hak ediyor.  Caroline Kepnes’in ”you” isimli çok satan romanından uyarlama olan dizi bir aşk hikayesine dayalı olsa da aslında psikopat ve sosyapatların yaptıklarını nasıl meşrulaştırdıklarını gösteriyor.


9Stranger Things

Bir bilim kurgu şaheseri olan dizide, kayıp arkadaşlarını arayan çocukların hikayesi konu ediliyor. Öncüllerine selam çakmaktan geri duyan bu Netflix yapımı, teması ve müzikleriyle sizi baştan çıkarmaya namzet. Psikokinetik yeteneklerden doğa üstü güçlere bu ilginç tema, bir çocuğunun kaybolması hikayesinden kesinlikle çok daha fazlasını izyeticiye sunuyor.


8Vis a vis

Erkek arkadaşı tarafından suça sürüklenen genç bir kadının hikayesinin anlatıldığı dizide sert gerçeklerin yüzünüze çarpmasına alışacaksınız. Patronuna aşık ve savunmasız Macerena Ferreiro’un hayatı öğrenme süreci, ilgiyle takip etmeye değer.


7The Crown

Etkileyici bir tarih draması. 2’nci Elizabeth’in dönemini anlatan dizide, güzide bir İngiliz aksanıyla kraliyetin kapı arkası yaşanmışıkları harika bir üslupla anlatılıyor. Tarih meraklılarını cezbeden dizinin ayrıntılardaki ustalığı ise herkesin takdirini kazanmış durumda.


6Black Mirror

Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

‘Mideye yumruk gibi inen’ bağımsız bölümleri ile sizi ütopylar ya da bir bakış açısına göre distopyalar arasında bir yolcuğa çıkarak. Bazı izleyicilerin ‘her bölümün bir film kalitesinde olduğu’ yorumu, iyi bir fikir verecektir.


5Peaky Blinders

Thomas Shelby ve ailesinin yükseliş hikayesinin anlatıldığı dizi 2 dünya savaşı arasındaki Britanya’da geçiyor. Dönemin toplumsal yapısını ve ideolojik altyapısını çok iyi anlatan dizinin oyunculuğu da takdire şayan. Suç dizisi olmasına karşın psikolojik okumalarıyla da hayran bırakan dizi, temposuyla sizi sürükleyecektir. Ve Arthur’un dediği gibi ”Don’t f*ck with the Peaky Blinders”


4Atypical

Bir gençlik dizisi olarak tanımlayabileceğimiz ATYPICAL, otizmli Sam’in yaşamından kesitler sunuyor seyirceye. Ailesi dışında kaplumbağasının yardımlarıyla bağımsızlığı keşfeden Sam’in hikayesi içinizi ısıtacak. İzlemesi oldukça keyifli bir dizi olarak listemizde yer alıyor.


3Mindhunter

Netflix’in kriminal psikoloji dizisi. Bu dizi hakkında söylenmesi gereken en önemli şey, yapımcılığını ‘deli dahi’ yönetmen David Fincher’in üstlendiği bilgisi. Fincher ayrıca ilk 2 bölümü de yönetmişti. Katillerin psikolojise bir merakınız varsa özellikle izleyebilirsiniz.


2Big Mouth

Bu diziyi anlatmak için seçilecek ilk 2 kelime bunlar olurdu: Edepiz ve samimi.  Animasyon komedi olan bu Netflix dizisinde becerisiz ortaokul öğrencileri ve onların ‘ayıp’larla dolu ergenlik hikayeleri anlatılıyor. İzleyiniz efenim…


1Dark

2 sezon olan dizi bir Alman kasabasında geçiyor. Oldukça sürükleyeci olan dizi, Grimme Ödülü de kazanmıştı. İzleyenlerin ‘Akılalmaz’, ‘Tüyler ürpertici’ sıfatları layık gördüğü göz önüne alınırsa, izlenmeye değer diyoruz…

1 yorum

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin