Bebeklerin narin ciltleri çok çabuk kızaran ve tahriş olan bir yapıya sahip. Bu nedenle anne ve babalar, bebeklerinin bez ve koltukaltı gibi bölgelerinde pişik sorunuyla sık sık karşılayabiliyor. Bebekler ise bu tahrişten son derece rahatsız oluyor, huysuzlanıyor hatta ileri derecede pişiklerde canları oldukça fazla yanabiliyor. Biz de bebeklerin cildini koruyan en iyi pişik kremlerini listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Bepanthol Baby Pişik Kremi

Bebeklerin bez bölgelerinde görülen pişik oluşumunun önüne geçen Bepanthol Baby pişik kreminde renklendirici, koruyucu veya parfüm bulunmuyor. Bu nedenle her bez değişiminde bebeklerinin cildine bu krem güvenle uygulanabiliyor.

Kremin bazı özelliklerini daha detaylı olarak incelediğimizde ise, formülünde B5 vitaminine yer verdiğini görüyoruz. Bu vitamin, pişik oluşumunu engelleyici bir özellik barındırıyor. Ayrıca nemlendirici özelliği sayesinde krem bebeğinizin cildinin nem dengesini de koruyor.


2Dermo-Trosyd Pişik Krem

Annelerin büyük bir çoğunluğunun memnun kaldığı pişik kremlerinden olan Dermo-Trosyd krem, doktor kontrolünde kullanılması gereken pişik kremlerinden bir diğeri. Bebeklerin bez bölgesinde veya diğer bölgelerinde oluşan pişiklerde güvenle kullanılabilecek bir formüle sahip olan krem, doktor kontrolünde dozajı ayarlanarak kullanıldığı taktide bebeklerin mustarip oldukları pişik sorunlarına karşı oldukça yararlı.


3Desitin Pişik Kremi

Parfüm ve paraben içermeyen formülüyle Desitin pişik kremi, annelerin en çok tercih ettikleri ürünlerin başında yer alıyor.

Ürünün özelliklerini kısaca inceleyecek olursak, yüzde 25 oranında çinko oksit içeren bu kremin pişik oluşumunda bebeklerin cildine ekstra bir koruma sağladığı gözlemlenmiş. Pişik oluşumuna neden olan ciltteki dengesiz nem oranını düzenleyen krem, aynı zamanda içeriğindeki gliserin ile bebeklerin cildini de rahatlatıcı bir etki sunuyor.

Bu sayede idrar ve kakanın cilde hasar vermesinin de önüne geçiliyor. Bu ürünü bebeklerin bez bölgesindeki pişik sorununda kullanabilirsiniz.


4Hametan Pişik Kremi

Bebeklerin bez bölgesi veya koltukaltı bölgelerinde pişik oluşumunda etkili kremlerden birisi de Hametan pişik kremi. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu kremi eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bebeklerin cildini yenileyen ve iyileştirici etkisi özellikleriyle ön plana çıkan kremin kullanımı ise diğer kremlere göre biraz farklı. Krem, az miktarda bebeğin cildine ince bir tabaka şeklinde uyguladıktan sonra, pişik oluşumu bulunan bölgenin bir süre hava alması için açık bırakılması gerekiyor. Aynı zamanda kremin uygulanması sırasında bebeğin cildinin hijyeninin de sağladığından emin olunması gerekiyor.


5Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 Pişik Kremi

Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 pişik kremi, pişik oluşumunu önleyen etkisiyle günlük olarak kullanılabilecek güvenli bir ürün. Doğal kökenli kaynaklardan formüle edilen kremin içeriğinde paraben ve parfüm bulunmuyor. Yenidoğanlarda bile kullanılabilen kremin içeriğinde B5 vitamini de bulunuyor. Shea yağı ve avokado yağı içeren krem, bebek cildine özel geliştirilen formülü ile gelişmiş bir günlük koruma sağlıyor.


6Sebamed Pişik Kremi

Bez bölgesi pişik oluşumunda kullanabileceğiniz bir diğer pişik kremi ise Sebamed pişik kremi. pH 5.5 içeren krem, bebeğin cildini çevresel faktörlere ve tahrişe karşı koruyor. Su emülsiyonlu formülü ve zengin yağ içeriği sayesinde oluşmuş pişiğin kolaylıkla giderilmesini sağlayan krem aynı zamanda içeriğindeki skualen ve lesitin ile bebeğin cildinin nem dengesinin ayarlanmasına ve rahatlatılmasına da yardımcı oluyor.


7Sudocrem Pişik Kremi

Annelerin pişik problemiyle savaşlarında son derece memnun kaldıkları ürünlerden birisi olan Sudocrem, farklı birçok cilt probleminde de tercih edilebiliyor.

Pişik probleminde Sudocrem’in sağladığı bazı avantajları incelediğimizde, besleyici ve yumuşatıcı etkisiyle kremin ciltteki nem seviyesini dengelemesi ön plana çıkıyor. Üç etkili yapısıyla, bebek cildine hızlı bir şekilde nüfuz ediyor.

İçeriğindeki çinko oksit pişik oluşumunun iyileşme sürecini hızlandırıyor ve tekrar oluşmasına da engel oluyor. Bebeğin cildinin doğal yapısına herhangi bir zarar vermeyen krem, güvenle kullanacağınız pişik kremleri arasında yer alyıor.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin