Araç içi seyahatte bebeklerin ve çocukların güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayan oto koltukları, ailelerin önem vermeleri gereken konuların başında yer alıyor. Listemizde doğru oto koltuğunu seçmenizi sağlayacak ürünleri bulabilir ve bu ürünlerin özelliklerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. En iyi oto koltuklarını sıraladığımız liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Britax Römer Dualfix

Doğumdan 4 yaşına kadar 0-18 kg ağırlığa sahip çocuklar için tercih edilebilecek Britax Römer markası tarafından üretilen bu oto koltuğu, 360 derece dönebilen bir yapıyla tasarlanmış. Tek bir düğmeye basarak koltuğun pozisyonunu dilediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz koltukta çocuğunuzu araca yerleştirmek ya da araçtan çıkarmak da oldukça basit.

Yeni doğanlara özel daraltıcı pede sahip bu oto koltuğunun 5 noktalı emniyet kemer sistemi bulunuyor. Ayak desteğine sahip olan Isofix bazası sayesinde kolay bir kullanımı da bulunuyor.


2Chicco Oasyis 2-3 Fix Plus Evo

4-12 yaş arası çocuklar için kullanıma uygun bir oto koltuğu arıyorsanız, Chicco tarafından tasarlanan bu oto koltuğunu tercih edebilirsiniz.

7,8 kg gibi son derece hafif bir yapıya sahip olan oto koltuğunda 3 noktalı emniyet kemer sistemi bulunuyor. Önden ve yandan gelen darbeleri azaltacak darbe emici güvenlik sistemleri bulunan oto koltuğunda aynı zamanda Isofix bağlantısı ve 4 ayrı yatış pozisyonu da bulunuyor.


3Cybex Sirona

4 yaşına kadar olan çocuklarınız için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir diğer oto koltuğu olan Cybex Sirona 360 derece dönebilen yapıya sahip. Bu anlamda kullanımı ve yerleştirilmesi oldukça kolay.

Isofix baza bağlantısına sahip olan oto koltuğu, yandan gelen darbelere karşı korunma için teleskopik yan darbe koruma sistemi ile donatılmış. Kaza anında çarpışmanın etkisini koltuktan şasi bölümüne aktaran tasarımı sayesinde, kazanın minimum etkiyle atlatılması sağlanıyor. 15 kg ağırlığa sahip olan bu oto koltuğunu seyahat yönünde veya seyahat yönünün tersine doğru kullanabilmek de mümkün.


4GoodBaby Vaya I-Size

4 yaşa kadar çocuklar için tercih edebileceğiniz bir diğer oto koltuğu olan ve Good Baby markası tarafından üretilen bu ürün, Alman mühendisliğiyle tasarlanmış. 360 derece dönebilen tasarımı, ailelerin kolay kullanımları için ideal.

Isofix baza bağlantı destekli olan üründe 5 noktalı emniyet kemerine yer veriliyor. Yan darbelere karşı koruma, 5 geri ve 3 ileri olmak üzere 8 farklı yatış pozisyonu, 12 farklı yükseklik ayarına sahip baş ayarı gibi özellikler ürünün diğer özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda oto koltuğunda kaza anında ani gerilimden kaynaklanan yaralanmaları en aza indirgeyen ERTECH kemer teknolojisi bulunduğunu da belirtelim.


5Heyner Multifix Aero Plus Isofix

9 aydan 12 yaşa kadar kullanılabilecek son derece kapsamlı bir oto koltuğu arıyorsanız, Heyner tarafından üretilen bu oto koltuğunu göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Isofix bağlantısına sahip olan ürünün tak-çıkar tuşlarıyla Isofix bağlantısı kolaylıkla sökülüp takılabiliyor. 5 noktalı emniyet kemeri, 4 ayrı yatış modu, 9 farklı baş desteği ayarlaması ve Aero Tech teknolojisiyle üretilen özel kumaş kaplaması, ürünün ön plana çıkan diğer özellikleri arasında.


6Koala Inofix Isofix

9 ay ile 12 yaş arasında kullanıma uygun bir ürün olan ve Koala markasının üretimi olan oto koltuğu, uzun süreli kullanımlar için ideal bir diğer ürün.

3 noktalı emniyet kemerine, omuz ve baş desteğinin ayarlanabildiği bir tasarıma, yan darbelere karşı korumaya, 4 ayrı oturma ve yatış pozisyonuna yer veren ürünü Isofix bağlantısıyla aracınıza yerleştirebilirsiniz.


7Kraft Techno Fix

9 aydan 12 yaşa kadar kullanılabilecek bir diğer oto koltuğu ürünü Kraft markası tarafından üretilmiştir.

4 ayrı yatış pozisyonu, 5 noktalı emniyet kemeri, Isofix bağlantısı, 5 ayarlı baş desteği ve yan darbe koruması gibi özellikleri nedeniyle bu ürünü tercih listenize eklemenizde yarar vardır.


8Recaro Monza Nova 2 Seatfix

4-12 yaş arasındaki çocuğunuz için tercih edebileceğiniz oto koltuğu seçeneği Recaro markası tarafından üretilmiştir. Piyasada gözde olan pek çok otomobilin oto koltuğu üreticisi olan bu marka, kusursuz bir güvenlik anlayışıyla bebek oto koltukları tasarlıyor diyebiliriz.

3 noktalı emniyet kemeri, 11 ayrı derinliği bulunan baş desteği, Isofix bağlantısı, yan darbe koruması ve kendi ses sistemine sahip olması gibi özellikleri nedeniyle bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin