Çocuk ve yetişkin sağlığında son derece önemli vitaminlerden birisi olan D vitamininin temel kaynağı güneştir. Cildinize bazı sebeplerden ötürü güneş ışınlarıyla yeterli miktarda D vitamini alamıyorsanız D vitamini takviyelerini kullanabilirsiniz.

Peki özellikle bebeklerde ve çocuklarda D vitamininin yetersizliği nedeniyle çokça başvurulan takviyelerin hangilerini tercih etmek gerekiyor? Sizler için birçok kullanıcı tarafından denenen ve olumlu yorumları bulunan en iyi D vitamini takviyelerini listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Allergo VitAgil Gold Vitamin D3 1000 IU

İçeriğinde oldukça yüksek oranda D3 vitaminine yer veren bu ürün, yetişkinlerin vücudunun gereksinim duyduğu D3 vitaminini büyük oranda karşılıyor. Her kapsülünde 25 mcg D3 vitamini barındıran Allergo VitAgil Gold kemiklerin kasların ve dişlerin fonksiyonlarını korumasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin desteklenmesine de katkı sağlıyor. Eğer kemik gelişiminizi korumak ve güçlendirmek istiyorsanız, bu ürünü tercih edebilirsiniz.


2EasyVit D Kids

D vitamini eksikliği çocuklarda oldukça sık görülmektedir. EasyVit D Kids ürünü, çocukların gelişimine katkıda bulunacak son derece kullanışlı bir ürün olarak piyasada yer alıyor. Şeker ve alkol ilavesiz, yapay tatlandırıcı ve BHA içermeyen formülü sayesinde çocuklarınız için bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Çiğnenebilir formuyla çocukların kullanması için ideal bir ürün olan EasyVit’in her tabletinde 12,5 mcg D vitamini bulunuyor.


3NaturalNest Vitamin Sprey D3 1000 IU

D vitaminin vücutta kolay bir şekilde emilmesi için sprey veya damlalık formlu takviye ürünlerinin üretimi de yapılıyor. Bu ürünlerden bir tanesi olan NaturalNest Vitamin Sprey, her püskürtmede veya 3 damlada bir yaklaşık 10 mgc D3 vitamini içeriyor. Günlük D3 vitamini ihtiyacını tek bir püskürtmede yarı yarıya karşılayan ürün, zeytinyağı katkısı sayesinde vücut tarafından hızlı emilim sağlıyor. Ürünün içeriğinde paraben, tatlandırıcı, BHA veya kimyasal koruyucu bulunmuyor.


4Nature’s Supreme Vitamin D3 1000 IU

Yetişkinler tarafından tercih edilebilecek bir diğer D vitamini takviyesi olan Nature’s Supreme, bitkisel bazlı bir ürün. Ürünün her bir kapsülünde 25 mcg D3 vitamini bulunduğu için, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu D3 vitaminini bu takviye sayesinde alabilirsiniz. Aynı zamanda bitkisel bazlı bir ürün olduğundan, vejetaryenlerin kullanmasına da uygun olan bir takviye olduğunun da altını çizelim.

Kemiklerin korunmasına, kas fonksiyonlarının desteklenmesine ve kalsiyum düzeyinin dengede tutulmasına yardımcı olan ürünü beslenmenizde kolaylıkla kullanabilirsiniz.


5Newvit Vitamin D3 1000 IU

Birçok kullanıcıdan tam not alan D vitamini takviyelerinden bir diğeri ise Newvit. Sprey veya damlalık formuyla kullanılabilen bu ürün, her püskürtmede yaklaşık 25 mcg D3 vitamin alınmasını sağlıyor. İçeriğinde yer verilen zeytinyağı sayesinde vitaminlerin vücutta emilimi hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Glüten, paraben, tatlandırıcı, kimyasal katkı veya renklendirici içermeyen bu ürün de güvenle kullanılabilir.


6Ocean Vitamin D3 600 IU

Sıvı forma sahip bir D vitamini takviyesi olan  Ocean Vitamin, püskürtme başına 15 mcg D3 vitamini içeriyor.  Kalsiyum düzeyinin dengelenmesine katkı sağlayan Ocean Vitamin, ayrıca kemik ve kas sisteminin de korunmasına yardımcı oluyor. Çocuklarda da güvenle kullanabileceğiniz bu ürünle, çocuğunuzun kemik ve kas gelişimine destek olabilirsiniz.


7Solgar Vitamin D3 1000 IU

Birçok kullanıcıdan yüksek puanlar alan Solgar Vitamin ürünü, yüksek D3 vitamini içeriğiyle güvenli bir gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Kapsül formunda olan ürünün her bir kapsülünde 25 mcg D3 vitamini bulunuyor. Balık karaciğer yağından üretilen bu doğal ürün kemik ve kas oluşumlarını destekliyor.


8Vitabiotics Ultra Vitamin D3 1000 IU

Tablet formuna sahip olan Vitabiotics Ultra, her bir tabletinde 25 mcg D3 vitamini içeriyor. Bitkisel bazlı olarak üretilen bu ürün, vejetaryen beslenen kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir.  Ürünün 11 yaş üstü kişiler tarafından kullanılması tavsiye ediliyor.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin