Bebeklerin hassas cilt yapıları nedeniyle, onlar için temizlik ürünleri seçmek bir hayli zordur. Biz de piyasadaki birçok bebek şampuanını sizler için inceledik ve bebeğinizin cilt yapısına en uygun seçenekleri bir araya getirdik.

Bebeğiniz için bebek şampuanı tavsiyesi arıyorsanız listemize bakmanızda fayda var. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1Bioderma Bebek Şampuanı

Cilt tiplerine özgü olarak tasarlanan bebek şampuanlarıyla ön plana çıkan Bioderma, bebekler için ürettiği ürünlerini hassas ciltler kategorisinde bir araya getiriyor.

Bebeğinizin saç derisini nazikçe temizleyen, paraben ve sabun içermeyen, göz yakmayan, saçlara ve saç derisine hacim kazandıran bu bebek şampuanını alışverişlerinizde göz önünde bulundurabilirsiniz. Bebeklerin saçlarını yumuşatan ve taranmasını kolaylaştıran Bioderma bebek şampuanı, aynı zamanda atopik dermatit (egzama) ciltlerde de kullanılabilen bir ürün.


2Bübchen Bebek Şampuanı

Alman üretimi olarak piyasada yer alan Bübchen bebek şampuanı, annelerin güvnilir bulduğu ve sıklıkla tercih ettiği markalardan bir tanesi. Yeni doğan döneminden itibaren kullanabilen bu şampuan, bebeklerin hassas ciltlerini koruyan birçok özelliği içeriğinde barındırıyor.

Sabun içermeyen, pH dengeleyici olan ve cilt koruması sağlayan bir bebek şampuanı olan Bübchen, buğday proteini, papatya ve bitki özlü olan yapısıyla hassas bir temizlik sunuyor. Bebeklerin saçlarını ve ciltlerini kurutmayan özel formülü sayesinde, konak problemi yaşayan yenidoğan bebeklerde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir.


3Jack N’Jill Bebek Şampuanı

Hem vücut hem de saç şampuanı olarak kullanılabilen Jack N’Jill bebek şampuanlarının hem yenidoğan hem de çocuklar için ürünler mevcut.

Yenidoğanlar için özel olarak tasarlanan Simplicty Bunny serisi hipoalerjenik ve göz yakmıyor. Aynı zamanda ekstra hassas ciltli bebeklerde kullanım için de uygun. Şampuanda renklendirici, sentetik koruyucu, paraben gibi maddeler bulunmuyor.

Yenidoğan döneminden sonra tercih edilebilecek olan Sweetness ve Serenity ürünleri, çocuğunuzun hassas cildine gereken özeni gösteren bir formülle üretiliyor. Sakinleştirici özelliğe sahip olan yağların özel bileşimiyle meydana getirilen bu şampuanlarda SLS, sülfat, paraben, sentetik koruyucular veya renklendiriciler bulunmuyor.


4Johnson’s Baby Bebek Şampuanı

Bebeklerin cildine özel ürettiği bebek yağlarıyla yıllardır annelerin tercihi olan Johnson’s Baby, bebek şampuanlarıyla da tanınan bir marka. Piyasada markanın saç ve cilt tiplerine göre farklı bebek şampuanı çeşitleri bulunuyor.

Sabun ve paraben içermeyen, göz yakmayan, hipoalerjenik özellikleri nedeniyle Johnson’s Baby klasik bebek şampuanı en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Johnson’s Baby Söz Dinleyen Saçlar serisi, kremli yapısı sayesinde özellikle kıvırcık saçlara sahip olan bebekler için tercih edilebilir. Sabun içermeyen bu ürün, göz yakmayan bir formülle üretiliyor.

Johnson’s Baby Bedtime serisi, bebeklerin daha rahat bir gece uykusu uyuyabilmeleri için tasarlanmış. Uyku öncesi ılık suyla bebeğinize yaptıracağınız banyo, bebeğinizin sakinleşerek rahat bir uyku uyumasına yardımcı olacaktır.


5Mambino Bebek Şampuanı

Annelerin bebek şampuanı seçimlerinde ön plana çıkan markalardan birisi de Mambino. Markanın ön plana çıkan iki tip bebek şampuanı bulunuyor.

Mambino Organics Sooth Me serisi yeşil çay ve lavanta yağı içeriyor. Yenidoğan döneminden itibaren kullanabileceğiniz bu şampuan hipoalerjenik ve sodyum sülfat gibi katkı maddeleri içermiyor. Hassas ve atopik dermatit ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabiliyor.

Mambino Organics Happy Time serisi cendula ve portakal yağları içeriyor. Bu ürün bebeğinde pişik ve isilik problemi yaşayan ebeveynler tarafından daha yoğun olarak tercih ediliyor. Doğal olan yapısı katkı maddesiz ve yatıştırıcı özelliği bulunuyor.


6Mustela Bebek Şampuanı

Mustela, cilt sorunlarına eğilen uzman markalardan birisi. Bu yüzden normal ciltler, kuru ciltler ve hassas ciltlere özel bebek şampuanları bulunuyor.

Kuru ciltlere özel üretilen Mustela Cold Cream bebek şampuanı serisi, yenidoğan döneminden itibaren kullanılabiliyor. Hipoalerjenik, göz yakmayan ve kuru ciltleri zarar vermeden temizleyen bir formüle sahip.

Hassas ciltlere özel üretilen Mustela bebek şampuanı serisi, çok hassas bir cilde sahip bebeklerin cildindeki kızarıklıkların ve gerginliğin önüne geçiyor. Yenidoğan döneminden itibaren tercih edilebilecek bu şampuan, saç derisini kurutmadan temizlemeye yardımcı oluyor.


7Sebamed Bebek Şampuanı

Hem yetişkinler hem de bebekler için ürünler tasarlayan Sebamed, cildin pH dengesini koruyan şampuanlarıyla ön plana çıkıyor. Bebekler için ürettiği şampuanlarında markanın paraben, renklendirici ve katkı maddelerine yer vermediğini görüyoruz. Aynı zamanda bebeklerin saç derilerinin direncini arttıran özel formülünde 5.5 pH değeri bulunuyor. Bu da bebeklerin asit manto gelişimlerini desteklemek için birebirdir.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin