Hafızayı ve zekayı güçlendirmesi, kalbi koruması ve yaşlanma belirtilerini azaltması nedeniyle balık yağı takviyelerinin beslenmede büyük bir önemi var.

Özellikle bebeklerde ve çocuklarda da balık yağı takviyeleri, bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olması için kullanılıyor. Biz de dünya çapında en çok tercih edilen ve en etkili balık yağı takviyelerini listeledik. Liste alfabetik olarak yapılmıştır.

1BSN Balık Yağı

Basit ve oldukça uygun fiyatlı bir formüle sahip olan BSN Balık Yağı, her kapsülde 1000 mg balık yağına yer veriyor. Aynı zamanda ürünün omega-3 yağ asitleri açısından her kapsülde 300 mg’lık bir formülle tasarlandığını belirtelim.

Herhangi bir dolgu veya katkı maddesi içermeyen kapsüller, yumuşak jel kıvamıyla üretiliyor. Bu sayede tüketmek ve beslenmeye ek bir katkı olarak kullanmak oldukça kolay.


2Möllers Omega-3 Balık Yağı

Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanılabilen Möllers Omega-3 balık yağı, farklı formlarla ve farklı aromalarla piyasada yer alıyor.

Tatlandırıcı, renklendirici, yapay aroma ve şeker ilavesiz olan bu ürünler çocukların gelişim aşamasında güvenle kullanılabilir. Kapsül formunda 2000 mg balık yağı ve 1320 mg omega-3 yağ asidi içeren takviye, günde iki adet kullanılabiliyor.

Sıvı forma sahip olan Möllers Omega-3 balık yağlarında ise 5 ml’de 1200 mg omega-3 yağ asidi bulunuyor. Aynı zamanda bu ürünün içeriğinde D3, A ve E vitaminleri de bulunuyor.


3MRM Smart Blend Balık Yağı

Akıllı yağların tek bir üründe bir araya getirildiği MRM Smart Blend, yenilikçi ve oldukça da yararlı takviyelerden birisi. EPA, CLA, DHA, GLA, Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerinin tamamını tek bir üründe arayanların tercihi olabilecek bir balık yağı olduğunu söyleyebiliriz.

Bağışıklığı destekleyen ve vücuttaki zararlı yağların atılmasına yardımcı olan ürün jel forma sahip. Bu nedenle günlük beslenmenize kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.


4MusclePharm Balık Yağı

Uygun fiyata sahip bir balık yağı arıyorsanız, MusclePharm Balık Yağını tercih edebilirsiniz. Her kapsülde 1000 mg balık yağı ve 700 mg Omega-3 yağ asidi içeren ürün, farklı aromalarla piyasada yer alıyor.

Tazeliğini korumak için özel olarak kaplanan jel kapsülleri şeklinde forma sahip ürün, aynı zamanda doğal narenciye aroması ile ferahlık da sağlıyor.


5MuscleTech Platinum Balık Yağı

Saf ve filtre edilmiş balık yağı içeren MuscleTech Platinum, öne çıkan bir diğer balık yağı takviyesi. Ürünün her kapsülünde 1000 mg saf balık yağı, 300 mg Omega-3 yağ asitleri, 180 mg EPA ve 120 mg DHA bulunuyor.

Yumuşak formlu olan jel kapsülleri özel bir şekilde kaplandığından tat ve kokunun kullananı rahatsız etmesinin önüne geçilmiş. Balık yağının tadı size ağır geliyorsa, bu ürünü göz önünde bulundurmanızda fayda var.


6Now Ultra Omega-3 Balık Yağı

Kapsül başına 1000 mg balık yağı konsantresine yer veren Now Ultra, tamamen doğal bir yapıya sahip. Aynı zamanda her kapsülünde 250 mg DHA ve 500 mg EPA içeren enterik kaplı olan kapsüller, balık yağının tadını ve kokusunu hissetmenizin önüne geçiyor.

Now Ultra, balık yağını konsantre, tatsız ve kokusuz bir şekilde beslenmelerine eklemek isteyenler için basit ve uygun fiyatlı bir ürün olarak öne çıkıyor.


7Optimum Nutrition Balık Yağı

Yumuşak jel forma sahip olan kapsüllerin her birinde 1000 mg balık yağı, 120 mg DHA ve 180 mg EPA bulunuyor. Sertifikalı ve basit bir takviyeyi beslenmelerine eklemek isteyenlerin tercih ettiği ürün, yüzde 100 doğal olarak üretilmesiyle de dikkati çekiyor.


8Orange OxiMega Balık Yağı

Hem saf balık yağına hem de güçlü antioksidan özelliklerine sahip olan Orange OxiMega, son derece etkili balık yağı takviyelerinden birisi. Her kapsülünde 2000 mg balık yağı, 400 mg DHA ve 800 mg EPA içeren ürün, doğal nane veya narenciye aromalı olarak satılıyor.

Antioksidan özelliklerine yer veren ürün, ağır metalleri ve diğer toksinleri içermiyor. Balık yağının korunması için E vitaminiyle üretilen kapsüllere sahip ürünün aynı zamanda tat ve koku açısından da rahatsız edici olmadığını söylemekte fayda var.

Yorum bırak

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin